Jak leczyć cukrzycę typu II?

The style guide provides you with a blueprint of the theme’s default post and page HTML styles. This post also displays automatically generated table of contents. Intro image is disabled on this post.

„Cukrzyca II typu jest z kolei w pełni uleczalna, co jednoznacznie udowodnił prof. Roy Taylor z Uniwersytetu w Newcastle w Anglii, który w 2017 roku na kongresie zorganizowanym w Lizbonie przez Europejskie Stowarzyszenie Badań nad Cukrzycą (EASD) przedstawił wyniki prowadzonych przez blisko 40 lat badań nad tą chorobą. Mimo to, w dalszym ciągu wielu lekarzy twierdzi inaczej, utrzymując, że II typu cukrzycy wyleczyć się nie da. Choroba ta oczywiście jest uleczalna tylko jej leczenie jest nieopłacalne dla koncernów. Znacznie lepiej jest „leczyć” kogoś przez bardzo wiele lat, w efekcie czego pacjent będzie miał mnóstwo powikłań, więc znów będzie „leczony” i na takim postępowaniu zarabia się krocie. Dla firm farmaceutycznych zysk znakomity, chociaż z punktu widzenia interesu społecznego już nieco wątpliwy, bo powikłania stopy cukrzycowej kończą się amputacją nogi, więc takiemu pacjentowi musimy płacić rentę, zapłacić za protezę itd”.

„(…)Jak wiadomo, cukrzyca jest chorobą niebezpieczną i może wywołać szereg poważnych powikłań. Dodatkowo przez długi czas nie daje żadnych objawów, a potem – gdy się ją wykryje – najczęściej jest bardzo późno na odwrócenie wszystkich negatywnych skutków, które wywołała, a bywają one naprawdę bardzo ciężkie. Poprzedza ją zawsze stan przedcukrzycowy, który średnio trwa około dziesięciu lat. W tym czasie osłabiają się funkcje metaboliczne organizmu, o czym z reguły nawet nie mamy świadomości. Kluczowe jest więc sprawdzenie poziomu glukozy we krwi, co jest właściwie jedyną skuteczna metodą, aby zorientować się, że na horyzoncie znajduje się poważna, przewlekła choroba. Warto więc regularnie takie badanie przeprowadzać”. „(…)Niestety w przypadku tej choroby najczęściej leczony jest tylko jej objaw. Nie myśli się o tym, aby zastosować leczenie przyczynowe, które jest skuteczne! Gdybyśmy nie jedli takiej ilości słodyczy, nigdy nie mielibyśmy cukrzycy. Gdybyśmy więcej się ruszali, także nigdy cukrzycy byśmy nie mieli. Więc jeśli źle się prowadzimy, co powoduje chorobę, musimy to wszystko odwrócić, aby usunąć to, co spowodowało negatywny efekt końcowy, czyli kłopoty”. „(…) Badania naukowe wykazały, że 87 proc. pacjentów z cukrzycą może zostać z niej całkowicie wyleczonych, co potwierdzają publikacje z lat 2015 i 2016 przedstawione w czasopismach Diabetic Medicine(2015) oraz Diabetes Care (2016), będące szczegółowym opisem i podsumowaniem badań z udziałem chorych na cukrzycę. Wszyscy badani przez osiem tygodni przestrzegali bardzo restrykcyjnych diet, nie przekraczających 700 kcal dziennie. Zauważono wówczas, że w przypadku 87 proc. chorujących na cukrzycę od maksymalnie czterech lat i u 50 proc. chorujących od ośmiu lat – poziom cukru we krwi wrócił do normy. Tę dietę określono mianem „diety pseudochirurgicznej”, ponieważ doprowadza pacjenta do takiego efektu, jaki uzyskałby po zabiegu z zakresu chirurgii bariatrycznej”. Więcej o skutecznych sposobach walki z cukrzycą typu II – w rozdziale pt. „Cukrzyca” książki „Skutecznie Wyleczyć” tom 1.